Deklaracja dostępności
Urząd Miasta Nowy Targ zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Deklaracja dostępności dotyczy strony https://www.nowytarg.pl/.
- Data publikacji strony internetowej:
- Data ostatniej istotnej aktualizacji:
Stan dostępności cyfrowej
Ta strona internetowa jest częściowo zgodna z załącznikiem do ustawy o dostępności cyfrowej z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu [niezgodności i wyłączeń] wymienionych poniżej.
Niedostępne treści
Niezgodność z załącznikiem
- Nie wszystkie zdjęcia zawierają tekst alternatywny.
- Odpowiedzi na zapytania i interpelacje umieszczane są w formie skanów.
Treści nieobjęte przepisami
- Interpelacje i zapytania sporządzone przez radnych - w formie skanu.
- Oświadczenia majątkowe - w formie skanu.
Przygotowanie deklaracji dostępności
- Data sporządzenia deklaracji:
- Data ostatniego przeglądu deklaracji:
Deklarację sporządziliśmy na podstawie samooceny w oparciu o Listę kontrolną do badania dostępności cyfrowej strony internetowej v. 2.2 (docx, 0,12MB).
Skróty klawiaturowe
- Na stronie używać można standardowych skrótów klawiszowych.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
Wszystkie problemy z dostępnością cyfrową tej strony internetowej możesz zgłosić do Biura Obsługi Informatycznej - mejlowo informatyk@um.nowytarg.pl lub telefonicznie 182611296.
Każdy ma prawo wystąpić z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej tej strony internetowej lub jej elementów.
Zgłaszając takie żądanie podaj:
- swoje imię i nazwisko,
- swoje dane kontaktowe (np. numer telefonu, e-mail),
- dokładny adres strony internetowej, na której jest niedostępny cyfrowo element lub treść,
- opis na czym polega problem i jaki sposób jego rozwiązania byłby dla Ciebie najwygodniejszy.
Na Twoje zgłoszenie odpowiemy najszybciej jak to możliwe, nie później niż w ciągu 7 dni od jego otrzymania.
Jeżeli ten termin będzie dla nas zbyt krótki poinformujemy Cię o tym. W tej informacji podamy nowy termin, do którego poprawimy zgłoszone przez Ciebie błędy lub przygotujemy informacje w alternatywny sposób. Ten nowy termin nie będzie dłuższy niż 2 miesiące.
Jeżeli nie będziemy w stanie zapewnić dostępności cyfrowej strony internetowej lub treści, wskazanej w Twoim żądaniu, zaproponujemy Ci dostęp do nich w alternatywny sposób.
Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością
Jeżeli w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej, odmówimy zapewnienia żądanej przez Ciebie dostępności cyfrowej, a Ty nie zgadzasz się z tą odmową, masz prawo złożyć skargę.
Skargę masz prawo złożyć także, jeśli nie zgadzasz się na skorzystanie z alternatywnego sposobu dostępu, który zaproponowaliśmy Ci w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej.
Ewentualną skargę złóż listownie lub mailem do kierownictwa naszego urzędu:
- Burmistrz Miasta Nowy Targ,
- Adres: ul. Krzywa 1, 34-400 Nowy Targ,
- mejl: sekretariat@przyklad.gov.pl.
Pomocne mogą być informacje, które można znaleźć na rządowym portalu gov.pl.
Możesz także poinformować o tej sytuacji Rzecznika Praw Obywatelskich i poprosić o interwencję w Twojej sprawie.
Pozostałe informacje
Aplikacje mobilne
Urząd Miasta Nowy Targ udostępnia następujące aplikacje mobilne:
Dostępność architektoniczna
Urząd Miasta Nowy Targ – ul. Krzywa 1, 34-400 Nowy Targ
Parking
- Możesz skorzystać z miejsca parkingowego. Na parkingu wyznaczyliśmy 2 miejsc przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych. Pamiętaj o zabraniu karty parkingowej i umieszczeniu jej za szybą.
- Miejsca parkingowe są pomalowane na niebiesko i prawidłowo oznakowane.
- Parking jest płatny.
Pies asystujący
- Możesz przyjść z psem asystującym lub psem przewodnikiem. Pamiętaj o certyfikacie psa asystującego i zaświadczeniu o szczepieniu.
Wejście do budynku
- Bezpośrednio przy budynku Urzędu znajdują się 2 miejsca postojowe przeznaczone dla osób z niepełnosprawnością.
Najbliższe przystanki autobusowe znajdują się w Rynku nieopodal budynku. Dojeżdżają tam wszystkie linie MZK.
Główne wejście znajduje się na rogu budynku od strony Placu Słowackiego. Najszybciej nim dotrzeć na dziennik podawczy, do wszystkich wydziałów i biur. Drugim wejściem od Placu Słowackiego najszybciej dojdziesz do Urzędu Stanu Cywilnego i Spraw Obywatelskich. Trzecie wejście znajduje się od ulicy Krzywej i najszybciej można nim dostać się na salę obrad. Czwartym wejściem od podwórza mogą dostać się do budynku osoby na wózkach inwalidzkich. - Do wejścia prowadzą schody.
- Budynek Urzędu Miasta Nowy Targ generalnie nie jest dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową. W budynku nie ma windy. Wjazd do jednej części budynku umożliwia zamontowana platforma - winda dla osób niepełnosprawnych (wejście od podwórza od ul. Krzywej). Przed wejściem na platformę należy nacisnąć przycisk domofonu - pracownik otworzy drzwi wejściowe i wezwie osobę, która pomoże załatwić daną sprawę, bez konieczności przemieszczania się po piętrach budynku.
W tej części budynku znajduje się toaleta dla osób niepełnosprawnych - między pomieszczeniami 021 - Biuro Obsługi Monitoringu oraz 022 - Archiwum zakładowe. W tej części znajdują się biura obsługi w zakresie Nowotarskiej Karty Mieszkańca (pok. 023) oraz punkt obsługi Ekodoradców (pok. 021/2).
Drzwi i szklane ściany w budynku są oznaczone kontrastową taśmą.
Schody w budynku wyposażone są w poręcze.
Wszystkie pomieszczenia w budynku wyposażone są w tabliczki z wypukłymi cyframi i opisem w alfabecie Braille'a.
Dostępność komunikacyjno-informacyjna
- Informacja o naszej działalności w tekście łatwym do czytania (ETR): https://www.nowytarg.pl/zalatw-sprawe/urzad-miasta/o-urzedzie-etr---tekst-latwy-do-czytania-
- Aktualny raport z zapewnienia dostępności: https://bip.nowytarg.pl/6648/dokument/9555
- Urząd Miasta Nowy Targ umożliwia Głuchym lub osobom słabosłyszącym korzystanie z pomocy tłumacza polskiego języka migowego online (https://www.nowytarg.pl/zalatw-sprawe/urzad-miasta/tlumacz-jezyka-migowego-). Skorzystanie z usługi jest bezpłatne i nie wymaga wcześniejszego umawiania się na wizytę. Z usługi tłumacza języka migowego online można skorzystać w dwojaki sposób:
- poprzez zgłoszenie się ze swoją sprawą do siedziby, gdzie znajduje się oznakowane stanowisko z dostępem do usługi. Pracownik (za pośrednictwem komputera z kamerą) połączy się z tłumaczem j. migowego. Tłumacz będzie pośredniczył w rozmowie między klientem a urzędnikiem. Rozmowa odbywa się w czasie rzeczywistym. Usługa dostępna jest głównie w pok. 001 (dziennik podawczy, Wydział Obsługi Mieszkańców i Przedsiębiorców), parter, wejście narożne od Placu Słowackiego, można także z niej skorzystać na każdym stanowisku wyposażonym w komputer z podłączoną kamerą i mikrofonem.
- z usługi można skorzystać nie wychodząc z domu. Wystarczy, posiadanie sprzętu komputerowego (komputer PC, laptop, tablet) wyposażonego w kamerę oraz podłączenie do Internetu - informacje o usłudze i sposobie połączenia znajdują się na naszej stronie pod adresem https://www.nowytarg.pl/zalatw-sprawe/urzad-miasta/tlumacz-jezyka-migowego-
- można poprosić tłumacza PJM o przetłumaczenie dowolnych treści opublikowanych na stronie internetowej.
Stanowiskowa przenośna pętla indukcyjna znajduje się na dzienniku podawczym urzędu (pok. 001) oraz w biurze obsługi Ekodoradców (pok. 021/2). Przed wejściem przełącz aparat słuchowy w odpowiedni tryb komunikacji (T) i kieruj się do stanowiska oznaczonego symbolem
- Deklaracja dostępności została przygotowana w Generatorze Deklaracji Dostępności..